Hisense 43A6NTUK 43 inch LED 4K HDR Smart Freely TV
par Hisense
UGC 43A6NTUK
Économisez 21% Économisez 21%
État : une note
Size: 43
Style: LED TV
Good to know
Freely brings you live TV channels and on-demand content over WiFi – no aerial, no fees, no hassle
- Make the most of your movie nights with support for DTS Virtual:X and Dolby Audio
- The Adaptive Light Sensor adjusts the screen brightness to suit the light in your room
- Fast-paced action, like football, looks super fluid thanks to Smooth Motion
- Stream content from the likes of Netflix, Disney+, and NOW on the VIDAA smart platform
ENERGY CONSUMPTION
Energy efficiency class (SDR)
E
On mode power demand (SDR)
42 W
Energy efficiency class (HDR)
G
On mode power demand (HDR)
73 W
Standby mode power demand
0.5 W
AUDIO
Audio power
14 W
Speakers
2
Sound processing
- DTS Virtual:X
- Dolby Audio
Other features
Supports high-resolution audio
CONNECTIVITY
Audio output
- Optical x 1
- 3.5 mm jack x 1
Connections
- HDMI 2.0 x 3 (eARC x 1)
- Composite input x 1
- USB 2.0 x 3
WiFi
Yes
Ethernet
Yes
Bluetooth
Bluetooth 4.2
SCREEN
Screen technology
LED directlit
Resolution
4K Ultra HD 3840 x 2160p
Screen size
43"
HDR
- Dolby Vision
- HDR10
- Hybrid Log Gamma (HLG)
Bezel width
17.6 mm
PICTURE QUALITY
Dynamic contrast ratio
Mega
Motion rate
60 Hz
Native contrast ratio
4000:1
Picture enhancement
4K upscaling
Noise reduction
Response time
8 ms
Contrast
- Peak brightness: 200 nits
- Black level: 0.2 nits
Processor
Quad Core Processor
Refresh rate
60 Hz