LG 75QNED86T6A 75 inch QNED 4K HDR Smart TV Clearance
von LG
SKU 75QNED86T6A Clear
Sparen Sie 33% Sparen Sie 33%
UrsprĂŒnglicher Preis ÂŁ1,499.99
UrsprĂŒnglicher Preis ÂŁ1,499.99 - UrsprĂŒnglicher Preis ÂŁ1,499.99
Aktueller Preis ÂŁ999.99
ÂŁ999.99 - ÂŁ999.99
Aktueller Preis ÂŁ999.99
Zustand: A-Klasse
Size: 75
Style: QLED TV
No Stand, Wall Mount Only
Wall Mount Sold Separately
Good to know
- When you watch HDR content, you'll see the difference with improved brightness and contrast
- Prefer warmer over cooler shades? You can pick your picture preferences with the AI Picture Wizard
- Get the most out of your console with support for 4K@120 Hz and more gaming tech than you can shake a controller at
- Motion Pro makes fast paced sports and movies look smooth, so it's easy to keep up with the action
ENERGY CONSUMPTION
Energy efficiency class (SDR)
D
On mode power demand (SDR)
82.8 W
Energy efficiency class (HDR)
G
On mode power demand (HDR)
214 W
Standby mode power demand
0.5 W
AUDIO
Audio power
20 W
Sound technology
α8 AI Sound Pro (Virtual 9.1.2 Up-mix)
Speakers
2
Other features
- AI Acoustic Tuning
- Auto volume leveling
- WOW Orchestra
CONNECTIVITY
Audio output
Optical digital x 1
Connections
- HDMI 2.1 x 4
- USB 2.0 x 2
WiFi
Yes
Ethernet
Yes
Bluetooth
Bluetooth 5.1
SCREEN
Screen technology
QNED
Resolution
4K Ultra HD 3840 x 2160p
Screen size
75"
HDR
- HDR10
- Hybrid Log Gamma (HLG)
HDR technology
Active HDR
PICTURE QUALITY
Dynamic contrast ratio
Dynamic Tone Mapping Pro
Motion rate
120 Hz
Picture enhancement
- QNED Colour
- Advanced local dimming
- AI Super Upscaling 4K
Noise reduction
Processor
α8 AI Processor 4K
Refresh rate
120 Hz